článek

11. února 2009 v 14:43 | ba.rus.hka

ROZHOVOR S ROBERTEM...
Pěkně popořádku, co říkáte na obal časopisu Entertainment Weekly?

Um, myslím, že moje vlasy vypadají, jako bych měl příčesek, co? Nevím, co se stalo. (smích). Ale řekl jsem si, že je to stejně na stáncích jen týden.

Řekněte nám, jaké to je hrát "nádherného"?

Když jsem poprvé četl scénář a dozvěděl se o konkurzu, říkal jsem si: "To je nemožné. Je fyzicky nemožné zahrát tuto roli." Dokázal jsem si živě představit, jaká bude reakce každého. Byla taky velká pravděpodobnost, že bych začal vyšilovat kvůli tomu, že musím pořád vypadat "nádherně" a dopadlo by to tak, že bych pořád jen špulil pusu. Něco ve smyslu: "Můžu se vykašlat na všechny moje repliky a prostě jen stát jak sloup, abyste to mohli dobře natočit?"

Tak co jste udělal?

Hodně jsem o tom přemýšlel. Tahle postava je docela hodně komplikovaná zahrát. Když se podíváte na to, co Edward říká, vypadá to, že dělá jen samé správné věci. Vždycky je dokonalý gentleman. Ale když to všechno dáte do kontextu jeho současné životní situace, tak není pochyb, že by byl naprosto v pohodě, normální kluk. Tím totiž byl předtím, než byl kousnut. Ale zatím co se snaží být "normální", musíte si uvědomit, že předtím zabil asi tak 50 lidí, takže je neustále ve stavu pokání.

Ano, víme, že jste četl rukopis Stephenie Meyer "Midnight Sun", v zásadě přepis "Twilight" z Edwardova pohledu. Ještě nějakou dobu nebude tato kniha publikována. Mohl byste nám něco prozradit?

Bella nikdy neví, co se ve skutečnosti Edwardovi honí hlavou. Vlastně v celé sérii nikdy neví, kdo on ve skutečnosti je. V knize "Midnight Sun" zjistíte, že před ní opravdu hodně skrývá, zjistíte věci, které se snaží zatajit. I docela zásadní věci, jako že jsou upíři, kteří ji chtějí zabít; lže o tom strašně dlouho.

Změnila tato knížka pohled na vaši roli?

Zajímavé na "Midnight Sun" je to, že on je sám sebou znechucený, a stejně tak jsem viděl Edwarda i já. Ví moc dobře, že jeho vztah s Bellou je správný, ale prostě nedokáže vystát skutečnost, že je pořád v její blízkosti. Je to jako "Vím, že jsem do ní zamilovaný, vím, že je to super a úžasné, ale neměl bych to dělat. Jsem upír. Měl bych se s tím smířit a nejlíp se zabít." Hodně se sám sobě hnusí. (Smích) Chtěl jsem to tak hrát celou dobu, že se sám sobě hnusí, ale nedovolili mi to. Musel jsem trochu ubrat a odlehčit to.

Slyšeli jsme něco o tom, že jste si vedl něco jako deník, když jste se připravoval na roli Edwarda?

Nevím, kdo na tu věc s deníkem přišel. Jen jsem si psal spoustu a spoustu poznámek. Měl jsem asi 6 různých verzí scénáře. Psal jsem to, když jsem byl v Portlandu 2 měsíce úplně sám. Byl jsem tam ještě dřív než režisérka Catherine Hardwicke, byl jsem tam dřív než úplně všichni.

Kvůli tomu abyste se dostal do role?

Kdybych byl v Londýně, nemohl bych tam dělat nic, co by mi pomohlo. Myslel jsem si, že když se od všech trhnu, bude to jen dobře. Taky šlo o můj přízvuk. Myslel jsem, že by mi pomohlo, když budu předstírat, že jsem Američan 2 měsíce.

Jak myslíte, že to dopadlo?

Měla to být taková "staromódní" američtina. Ještě jsem to neviděl, ale doufám, že to bude v pohodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama